Sep 14

Do czego wykorzystuje się ogrodzenia ażurowe?

Ogrodzenia ażurowe widział chyba każdy z nas. Spotyka się je na imprezach masowych, ale również na placach budów, a także targach branżowych. Są wyjątkowego lekkie i łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce. To nieoceniona pomoc dla organizatorów wydarzeń komercyjnych. Radzimy, na co zwracać uwagę przy wyborze produktów.

Co to są ogrodzenia ażurowe?

Najprościej mówiąc są to delikatne barierki ochronne, które składają się z panelu ażurowego, plastikowej lub betonowej stopy, a także klamry łączącej. Taki zestaw znajduje zastosowanie na większości koncertów, targów branżowych. Pojawia się również na budowach. W zależności od potrzeb dobiera się dowolną liczbę elementów i ustawia w wybranym miejscu. Do zabezpieczenia wydarzenia wykorzystuje się ogrodzenia ażurowe, które montuje się tuż przed wejściem. Na przodzie porządku pilnują ochroniarze, którzy sprawdzają, czy uczestnicy nie wnoszą alkoholu oraz czy mają kupione bilety. Łatwiej jest zapanować nad tłumem, jeśli do środka wpuszcza się jednorazowo niewiele osób. Ogrodzenia ażurowe stosuje się również na targach branżowych i placach budów do wytyczenia terenu. Dzięki temu nikt postronny nie przeszkodzi w wykonywaniu codziennych obowiązków. Ma to ogromne znaczenie. Przynosi również spore korzyści finansowe. Jeśli nikt nie rozprasza budowlańców, mogą bez problem wykonywać bieżące roboty. Z kolei niespodziewane incydenty w trakcie wystaw powodują, że jest mniejsze zainteresowanie prezentowanymi produktami. Lepiej więc zainwestować więcej i mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Wprawdzie takie barierki nie są konieczne, ale znacznie ułatwiają zapanowanie nad porządkiem.

Jak skutecznie zabezpieczyć imprezę?

Przy organizacji wydarzenia o charakterze masowym koniecznie należy zadbać o odpowiednią ochronę. Bez tego ani rusz. Na szczęście nie trzeba podejmować się tego na własną rękę. W większości przypadków zajmie się tym zewnętrzna firma, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach. Wystarczy tylko ustalić najważniejsze kwestie, takie jak ilość uczestników, czas trwania wydarzenia, adresaci. Inne zabezpieczania planuje się na festyn rodzinne, inne na koncert rockowy. Konsultant podpowie, jakie zabezpieczenie będzie w danym przypadku najlepsze. Ogrodzenia ażurowe są bardzo lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. W porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi jeszcze kilkanaście lat temu, te są znacznie bardziej przyjazne. Dzięki nim można łatwiej zapanować nad tłumem. Wprawdzie bez takich produktów impreza też mogłaby się odbyć, ale wymagałoby to większego wysiłku ze strony firmy ochroniarskiej.

social media

Leave a Reply