Aug 21

Baterie łazienkowe mają swoje rodzaje i funkcje

Łazienka na nowo to marzenie wielu osób, gdy w końcu przychodzi czas na remont to moment wielu wyrzeczeń, dużych nakładów pracy, ale również radości z doprowadzenia wnętrza do wymarzonego efektu.

Styl Twojej łazienki

Łazienka to miejsce, w którym dokonujemy przede wszystkim zabiegów higienicznych, ale również jest to miejsce, w którym powinniśmy móc się zrelaksować i wyciszyć po całym ciężkim dniu pracy. Łazienka powinna mieć właśnie taką atmosferę oraz wystrój, który pomoże nam zregenerować siły do dalszych działań, czy do podjęcia nowych, gdy wstajemy rano z łóżka i swoje pierwsze kroki kierujemy właśnie do tego pomieszczenia. Pomieszczenie łazienkowe musi być również reprezentacyjne, ponieważ goście, którzy nas odwiedzają prawie na pewno obejrzą właśnie to miejsce, dlatego nie zaniedbujmy remontów, łazienka to nasza wizytówka. Pewnie nikt z nas nie lubi momentu, w którym potrzebna jest odmiana w łazience, ponieważ bardzo utrudnia to nasze codzienne funkcjonowanie. Korzystanie z toalety czy prysznica jest wtedy mocno utrudnione, ale dla efektów warto się postarać. Najmodniejsze wystroje łazienek to te, które stawiają na kolory beżowe i brązowe oraz naturalne dodatki. Koszyczki z bambusa lub jego imitacji, roślinki doniczkowe, jeśli tylko mamy okno i dostęp do naturalnego światła w łazience to dekoracje, które są najbardziej doceniane przez stylistów w tym sezonie. Wyposażenie łazienki, w tym baterie łazienkowe w klasycznym stylu. To wszystko razem tworzy klimat miejsca, w którym na pewno da się odpocząć, zebrać myśli, a nawet podejmować trudne decyzje. Są ludzie, którzy powtarzają, że najlepsze pomysły przychodzą im do głowy właśnie podczas kąpieli.

Dobieramy wyposażenie

Po wyborze stylistyki Twojego pomieszczenia musisz zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Co z tego, że dane baterie łazienkowe są ładne, jak niekoniecznie są praktyczne. Dlatego wybór nawet takiego, mogłoby się wydawać drobiazgu trzeba przemyśleć. Zamontowanie baterii łazienkowej daje nam dwie możliwości, albo zakładamy ją na ścianie, albo decydujemy się na baterię stojącą, która wymga specjalnego otworu w naszej umywalce (oczywiście, są sprzedawane umywalki specjalnie do tego dostosowane, nie sądźmy, że będziemy musieli sami robić ten otwór). Musimy umieścić umywalkę wraz z baterią na optymalnej wysokości. Tak, żebyśmy nie musieli się do niej przesadnie schylać, ale również tak, by nie było problemów z tym, że jest za wysoko. Do wyboru pozostaje nam typ baterii jedno – lub dwuuchwytowy. Czyli po prostu decydujemy się na kurki z ciepłą i zimną wodą, odkręcane, albo na uchwyt, który przekręcamy i w ten sposób kontrolujemy temperaturę wody. Każdy ma w tym względzie własne preferencje, taki kran z kurkami jest zazwyczaj bardziej klastycznym rozwiązaniem, sprawdzi się w łazience w stylistyce retro. Nie zachęcamy do wyboru konkretnych baterii łazienkowych, tu ważne, żeby to użytkownik był, jak najbardziej zadowolony. Aktualnie istnieją nawet baterie łazienkowe, które posiadają regulację temperatury wody i siły strumienia za pomocą specjalnych pokręteł. To opcja dla fanów nowinek technicznych.

Na długie lata

Dokonując gruntownego remontu łazienki pamiętajmy przede wszystkim o tym, że dokonujemy go na długi czas, na kilka lub kilkanaście lat zapewne, dlatego nie decydujmy się na artykuły, które nie dadzą nam gwarancji tak długiej żywotności. Wybierzmy produkty wysokiej jakości, by nie martwić się za często problemami technicznymi w naszej łazience.

social media

Leave a Reply