Feb 27

Jak zamontować gniazdko natynkowe aquant samemu

Zanim rozpoczniemy montaż gniazdka natynkowego aquant powinniśmy się upewnić, że korzystamy dobrymi narzędziami. Będzie nam niezbędna m.in. wiertarka zaopatrzona w wersję kucia, nóż, śrubokręt, młotek, kombinerki również miernik. Oprócz narzędzi przydatny nam będzie też kabel fundament do gruntowania, gips, bandaż zbrojący, i tzw. uchwyty opaskowe.
Każdy z nas kto zna choć fundamentalne wytyczne zabezpieczenia i będzie dysponował kilka niezbędnych narzędzi, jest w stanie zamontować gniazdko natynkowe aquant samemu, oszczędzając przy tym na sfinansowaniu fachowca.

Zaczynamy od wyboru miejsca, w którym chcemy ulokować gniazdko natynkowe aquant. Wykuwamy wiertarką miejsce gdzie odnajdować się będą przewody. Po wykłuciu, odłączamy napięcie prądu i zabieramy do zadań prowadzących ku instalacji. Dajemy właściwą wielkość kabla, którego końce rozcinamy za pomocą noża. Umieszczamy przewód w gniazdko natynkowe aquant i wciskamy go do zrobionej wykłutej linii.
Drugi brzeg kabla mocujemy do gniazdka. Wszystkie kolejne kable składamy w kostce, w taki sposób, żeby te same odcienie odnajdywały się naprzeciw siebie. Skoro całe wyposażenie jest już zamontowane, wówczas bruzdę szpachlujemy. W naniesiony gips wtapiamy bandaż kryjący także wyrównujemy powierzchnię wewnątrz pomocą pacy tynkarskiej. Montujemy gniazdko natynkowe aquant na nowym miejscu za pomocą tynku.

W dziesiejszym świecie niewielu z nas zastanawia się jak żyłoby się nam bez prądu. Wykorzystujemy go do wszystkich niemalże czynności. Pewnym jest, że bez prądu nie potrafilibyśmy po prostu istnieć. Używamy go do oświetlania pomieszczeń, przez połączenie z siecią, ładowanie baterii w telefonach komórkowych, po sprawne działanie lodówek, odtwarzanie telewizora, a nawet zaparzania kawy czy herbaty. Abyśmy dysponowali dostępem do elektryczności często musimy zainstalować gniazdko elektryczne. Jak to zrealizować?

 

Wystarczy zamówić gniazdka natynkowe aquant http://www.egniazdka.pl/aquant-ip55-elektroplast-nasielsk-c-1_44.html i zamontować!

social media

Leave a Reply