Nov 07

Jak oszczędzać wodę? Pomoga odpowiednie baterie łazienkowe

Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wodę należy oszczędzać. Póki leci z kranu i jest na sklepowych półkach nie zauważa się problemu. Prawda jest jednak taka, że zasoby wody są na naszej planecie nie są nieskończone, a przy nieodpowiednim zużyciu będzie jej coraz mniej.

Oszczędzaj wodę, bo to nasza przyszłość

Ludzkość bez wody nie przeżyje i nie trzeba być naukowcem, żeby umieć wyciągnąć takie wnioski. Tak naprawdę woda jest podstawą naszego być albo nie być, dlatego tak ważne jest jej nie marnowanie. W krajach trzeciego świata często brakuje dostępu do bieżącej i pitnej wody. Możemy poagadać wysyłając pieniądze, dzięki którym budowane są tam studnie. Ale musimy myśleć również o naszych zasobach. Tutaj warto się zastanowić nad tym, jak ich nie marnotrawić. Zacznijmy od tego, że zawsze mniej zużyjemy wody biorąc prysznic, niż nalewając pełną wannę. Dodatkowo pamiętajmy, żeby podczas mycia zębów zamknąć baterie łazienkowe, żeby woda nie zużywała się bez sensu, tak samo możemy postępować przy namydlaniu rąk i podczas mycia się pod prysznicem. Wodę, którą podlewamy kwiatki możemy brać z deszczówki, nie zużywająć tej czystej.

Sprzęty pomogą nam w oszczędzaniu

Okazuje się, że również producenci różnych sprzętów zaczęli myśleć o środowisku naturalnym. W ten sposób powstały m.in. baterie łazienkowe oszczędzające wodę, dzięki aeratorowi, który napowietrza wodę, zwiększając jej objętość bez potrzeby większego zużywania. Można wykorzystywać także w słuchawkach prysznicowych. Również w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach i sklepach w łazienkach montowane są baterie, które podają określoną ilość wody, nie czekając na wyłączenie kranu przez użytkownika. Specjalne przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalają na odzyskiwanie wody pitnej, a systemy nawadniające podlewają trawniki zużywając przefiltrowaną, zużytą przez użytkowników wodę. Wszystko po to, żeby maksymalnie zwiększyć wykorzystanie każdego kubika. Ponieważ klimat naszej planety staje się coraz bardziej suchy warto wprowadzić te kilka zasad i sprzętu do swojego domu czy przedsiębiorstwa, żeby nasi potomkowie nie musieli się martwić o to, skąd wziąć wodę niezbędną do ich przetrwania.

social media

Leave a Reply