Jun 09

Jak powinien przebiegać odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa?

Pracując w branży budowlanej, z resztą nie tylko w niej, spotykamy się na co dzień z tym, że nie każdy, kto oferuje klientom swoje usługi jest osobą w pełni uczciwą i godną zaufania. W budownictwie jest to o tyle prostsze, że wielu ludzi nie ma pojęcia o pracach budowlanych i wykończeniowych, dlatego łatwo jest wmówić im pewne fakty, na szczęście istnieją również firmy, które zajmują się wykrywaniem takich nieuczciwych praktyk.

Odbierasz mieszkanie? Nie rób tego sam

Kupno mieszkania lub domu jest inwestycją, którą podejmujemy niezwykle rzadko, chyba, że zajmujemy się tym zawodowo, ale wtedy nie są to nieruchomości przeznaczone do użytkowania bezpośrednio przez nas, Lae na wynajem lub dalszą sprzedaż. Tu jednak rozważać będziemy odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa na własne, prywatne potrzeby. Robimy to prawdopodobnie raz, góra kilka razy w całym swoim życiu. Młode pokolenie jest bardziej mobilne, niż poprzednie generacje, jednak raczej ta mobilność związana jest z wynajmem mieszkania, a nie jego kupnem. Jeżeli już decydujemy się na zakup mieszkania to w miejscu, z którym wiążemy naszą przyszłość, jesteśmy przekonani, że zostaniemy tam na dłużej. Dlatego bardzo ważną zasadą jest cierpliwość i brak pośpiechu, zarówno w czasie budowy, jak i w czasie odbioru mieszkania. Pośpiech jest złym doradcą, jak wszyscy wiemy i sprawdza się to, szczególnie w tak istotnej kwestii, jak decyzja, gdzie zamieszkamy i czy nasze mieszkanie jest odpowiednio przygotowane na przyjęcie lokatorów. Tyczy się to raczej mieszkań nowych, w których jeszcze nikt wcześniej nie mieszkał, ale również w mieszkaniach lub domach używanych możemy dostrzec nieraz nieścisłości umowy i rzeczywistości. W każdym, więc przypadku warto na spokojnie sprawdzić nieruchomość przed podpisaniem ostatecznej umowy. Jak to zrobić? Sprawdzenie mieszkania zajmuje trochę czasu i nie jest możliwe do zrobienia przez osobę, która nie jest w ogóle związana z branżą budowlaną. Laik nie wychwyci pewnych błędów, które budowlańcowi od razu rzucą się w oczy. Zastanawiasz się teraz pewnie, skąd wziąć taką zaufaną osobę, czy któryś Twój znajomy lub ktoś z rodziny zna się na budownictwie.

Odbiór mieszkania na spokojnie

Nawet, jeżeli nie masz nikogo bliskiego, kto byłby w stanie pomóc Ci w takiej sytuacji i fachowym okiem ocenić nieruchomość, którą kupujesz to nie musisz się tym przejmować. Istnieją firmy, które zawodowo zajmuję właśnie tylko tym. Pomocą przez profesjonalistów dla ludzi takich, jak Ty, którzy chcą zakupić własny dom, ale nie wiedzą, czy to, co odbierają od dewelopera jest faktycznie tym samym, co zapisane zostało w umowie. Kiedy porozumiemy się z taką instytucją przyśle ona swojego pracownika na nasz umówiony odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa. Tylko musisz pamiętać, aby przeznaczyć na to odpowiednią ilość czasu, jeżeli zależy Ci na tym, aby wszystko było w porządku i abyś długo mógł cieszyć się mieszkaniem bez jakichkolwiek usterek. Pracownik firmy towarzyszącej w odbiorach ma do wykonania wiele zadań. Przede wszystkim sprawdzi rozmiary mieszkania, dokładne wymiary wszystkich pomieszczeń. Bardzo często zdarza się tak, że deweloperzy starają się kombinować właśnie, jeżeli chodzi o wymiary. W umowie wpisują trochę większe, niż ma to miejsce w rzeczywistości, a przecież każdy metr kwadratowy kosztuje spore pieniądze. Ważne też jest by sprawdzić wszelkie instalacje, czyli elektryczną, wodną, gazową, jeżeli jest. Na tym naprawdę trzeba się dobrze znać, by stwierdzić, czy wszystko jest tak, jak powinno. Co jeszcze sprawdza nasz profesjonalista? Na przykład krzywiznę ścian. Może byśmy o tym nie pomyśleli, a przecież jest to bardzo istotne, by ściany były proste, byśmy mogli stawiać przy nich meble oraz wieszać na nich wszelkiego rodzaju ozdoby. To i jeszcze wiele innych punktów, które mogą być polem do nadużyć ze strony dewelopera sprawdzi i spisze fachowiec, który będzie się tym zajmował. Na koniec tego przeglądu dostaniesz listę wszelkich usterek, jakie występują w Twoim przyszłym mieszkaniu. Dzięki temu będziesz mógł negocjować z deweloperem, w którego obowiązkach leży usunięcie wszelkich niedogodności.

social media

Leave a Reply