Mar 26

Kiedy przydają się kontenery magazynowe?

Magazynowanie towarów, komponentów i narzędzi niezbędnych do produkcji czy sprzętu budowlanego niejednokrotnie nastręcza właścicielom firm i przedsiębiorstw mnóstwa problemów. Pojawiają się one zwłaszcza wtedy, gdy nie ma możliwości składowania różnego rodzaju przedmiotów w magazynie – na przykład w przypadku firm budowlanych lub w zakładach produkcyjnych o mocno ograniczonej przestrzeni. Jak sobie z tym poradzić? Jedną z propozycji jest inwestycja w kontener magazynowy – http://barierki-i-ogrodzenia-przenosne.pl/kontenery-magazynowe/kontenery-magazynowe-rozwiazanie-do-zadan-specjalnych/
.

Kontenery magazynowe – zalety

Podstawową zaletą kontenerów magazynowych jest to, że nie ma konieczności ustawiania ich pod zadaszeniem – bez problemu mogą stać pod goły niebem, co stanowi świetne rozwiązanie w przypadku firm nieposiadających magazynu w miejscu pracy (na przykład w przypadku firm budowlanych). Co więcej, ich konstrukcja umożliwia załadunek i rozładunek towaru i sprzętu za pomocą wózka widłowego, co znacznie usprawnia pracę. W przypadku niektórych kontenerów istnieje także możliwość ustawienia ich piętrowo jeden na drugim, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo przestrzeni.

Wady kontenerów

Bez wątpienia jedną z największych wad kontenerów magazynowych jest ich cena – często właściciele firm właśnie przez wzgląd na nią rezygnują z zakupu na rzecz ich wynajmu. Należy jednak pamiętać, iż takie rozwiązanie jest opłacalne jedynie w wypadku okresowego użytkowania kontenera; jeśli przedsiębiorstwo charakteryzuje się koniecznością częstego lub niemal nieustannego korzystania z rozwiązania jakim są kontenery magazynowe, długofalowy wynajem jest zupełnie nieekonomiczny. Wówczas zdecydowanie lepiej zainwestować we własny sprzęt tego typu. Cena zakupu lub wynajmu kontenera jest uzależniona od kilku kwestii – między innymi od jego gabarytu oraz od ewentualnych dodatkowych funkcji, jakie posiada.

Dodatkowe funkcje kontenerów magazyowych

Nowoczesne kontenery magazynowe posiadają szereg udogodnień, które mają na celu usprawnienie pracy i polepszenie warunków magazynowania towarów, sprzętów i narzędzi. Na rynku można znaleźć między innymi kontenery wyposażone w specjalne systemy alarmowe i antywłamaniowe, których zadaniem jest ochrona magazynowanego wewnątrz mienia przed kradzieżą. W sprzedaży występują także kontenery posiadające wewnętrzne oświetlenie, które umożliwia pracę wewnątrz nawet po zmroku. Dla bardziej wymagających klientów znajdą się także kontenery wyposażone w wewnętrzne ścianki działowe, dzięki którym przestrzeń można dowolnie dzielić i dostosowywać do własnych potrzeb i preferencji.

social media

Leave a Reply