Mar 20

Kreatywny plac zabaw to świetna inwestycja

Kreatywność i inwencja to wspaniałe cechy. Zawsze, gdy patrzę na coś dobrze zaprojektowanego wzbudza mój podziw, w jaki sposób projektant wpadł na taki genialny, choć często prosty sposób na to, żeby zrobić coś naprawdę ładnego, a często również praktycznego. Ostatnio pod moim blokiem pojawił się plac zabaw. Każdy powie, że niby nic, plac zabaw jest pod wieloma blokami. Ale słowo daję, nie taki plac zabaw, jak u nas. Pomysłowość, która stworzyła ten plac zabaw musi być naprawdę ogromna. Dzieciaki są zachwycone, a ja nie wiem, czy nie na równi lub nawet bardziej od nich.

Gdy postawili ten plac zabaw pod naszymi oknami od razu pierwszego dnia poszliśmy go obejrzeć, dzieci rzuciły się do zabawy a ja siadłam na pobliskiej ławce i podziwiałam to małe cudo. Aż mi się żal zrobiło, że za moich czasów tego nie było. Porządny, stabilny, kolorowy i kreatywny plac zabaw. Tego było trzeba i mi i moim dzieciakom. Na tym placu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Chłopcy, bo to oni najczęściej lubią sportowe wyzwania mogą do woli wspinać się na pięknie przygotowanej ściance wspinaczkowej, może zachęci ich to do spróbowania wspinaczki na normalnej ściance z prawdziwego zdarzenia. Niektóre mamy ta wizja przeraża, ale ja bym była zadowolona, gdyby mój syn zainspirowany ścianką na placu zabaw zechciał pójść na ściankę w mieście. Oprócz tego jest tak zwana pajęczynka, dzieci wymyśliły już dosłownie setki sposobów na to, jak można ją wykorzystać i czym w zabawie może ona być. Dom i pojazd kosmiczny to podstawa, a reszta już jest tak wymyślna, że chyba nie do końca wiem o co im chodzi.

Oprócz tego oczywiście jest klasyka czyli huśtawki, na których sama bym się pohuśtała, gdyby nie to, że mogłoby to się spotkać z dziwnym przyjęciem ze strony innych mam. Ale za to moja córka siedzi na nich całymi godzinami i na bujakach również, ma nawet swojego ulubionego w kształcie misia koala, któremu nawet nadała imię. Więc siedzi na placu zabaw, huśta się i wygląda na najszczęśliwsze dziecko na świecie, a jak dziecko jest szczęśliwe to ja oczywiście też. Ciekawym rozwiązaniem jest też zamontowana plansza do gry w kółko i krzyżyk, choć obawiam się trochę porażki z moim synem, który aktualnie ogrywa wszystkie dzieci i próbuje namówić mnie na pojedynek, na razie się wymiguję. Tak, plac zabaw Dr Spil Polska na naszym osiedlu to naprawdę wymarzone miejsce, które będzie długo służyć naszym dzieciom.

social media