Nov 08

Lampy designerskie czy klasyczne? Które są bardziej funkcjonalne?

Dyskusja na ten temat jest głównie prowadzona między producentami oświetlenia i architektami wnętrz, ale warto się nad Lampy designerskie, ponieważ w którymś momencie każdy z nas staje przed takim wyborem, wyposażając mieszkanie, dom, biuro czy inną przestrzeń. Oświetlenie jest ważne ze względu na jego estetykę i funkcjonalność, jakie w takim razie najlepiej wybrać?

Klasyka zawsze jest w modzie

Wiele osób boi się szaleć, jeśli chodzi o oświetlenie i wybierają tradycyjne lampy wiszące lub stojące, które bronią się przy każdym wystroju, a do tego zawsze dobrze spełniają swoją funkcję. Tutaj do wyboru pozostaje tylko kolor i kształ żyrandolu. najczęściej okrągły lub owalny, oświetla nam wszystko co znajduje się pod nim lub nad nim. Jeżeli spotkamy się z udziwnieniami klosza najprawdopodobniej weszliśmy w dział, gdzie znajdują się nowoczesne lampy. Klasyka na pewno ma to do siebie, że została już sprawdzona i nie wzbudza obaw. Dlatego często sięgamy po nią, żeby nie okazało się, że nasz wydatek okazał się nieprzemyślany i niepraktyczny. W końcu lampy kupuje się zawsze na lata, zazwyczaj zmienia razem z meblami czy przy remoncie.

Trochę szaleństwa na suficie

Nie ukrywajmy jednak, że klasyczne lampy często wieją nudą. Dlatego coraz częściej klienci sięgają po udziwnione, ale bardzo nowoczesne lampy designerskie. To one sprawiają, że nasze pomieszczenie może nabrać charakteru. Wśród nich znajdziemy kinkiety, plafony, lampy stojące i wiszące, lampki nocne i na biuro – wybór jest pełen. Nie zawsze dawane przez nich światło jest skierowane w oczywistą stronę, ale to sprawia, że sa jeszcze ciekawsze. Często producenci tworzą lampy, w których umieszczane są małe ledy, nie tylko energooszczędne, ale również dające dużo światło. W tym przypadku małe jest bardzo wydajne i jasne. Warto jednak przed zakupem sprawdzić, jaka żarówka będzie pasować do naszego zakupu i ile światła dzięki niemu dostaniemy. Wybranie klasycznych lamp wiąże się zawsze z bezpiecznym wystrojem wnętrz, dlatego zawsze warto złamać ją trochę nowoczesnością i designem wprost spod ręki najlepszych projektantów. Kolorowe, o ciekawych formach zawsze będą zauważane przez odwiedzających nas gości.

social media

Leave a Reply