Sep 30

Może wystarczy Ci zwykła farba, ale lepiej sprawdź czym jest farba strukturalna

Dziś z łatwością można dostać w sklepach nowinki remontowe, dzięki którym w prosty sposób urozmaicimy wygląd naszego mieszkania. Mała odmiana od czasu do czasu na pewno się przyda. Wejście w nową porę roku poprzez zmianę koloru ścian jest doskonałym pomysłem.

Nowoczesny wystrój wnętrza

Nowoczesne wnętrza na pierwszy rzut oka wydają nam się puste i często nieciekawe. Jednak ich cały urok tkwi w smaczkach, w drobnych elementach, które odnajdujemy w pomieszczeniach dopiero po pewnym czasie, gdy w nich przebywamy. Taka jest właśnie farba strukturalna. Z jednej strony z daleka nic specjalnego. Ot, po prostu pomalowany na nowo pokój, ale gdy podejdziemy bliżej dopiero wtedy dostrzegamy niebanalna strukturę, jaką ta farba tworzy na ścianach.

Liczy się jakość materiałów, a niekoniecznie szaleństwo w dodatkach, czy oryginalność, która często wygląda na wymuszoną. Najmodniejsza obecnie jest klasyka, lecz w nowym wydaniu. Cenimy materiały dobre jakościowo, te z najwyższej półki. Tandeta odchodzi w zapomnienie, pozbywamy się wszystkich niepotrzebnych bibelotów z półek, stolików i regałów. Króluje prostota, ład i porządek. Każdy przedmiot ma swoje miejsce.

Świetne do takiego układu mieszkania są rozwiązania, jakie polecają skandynawskie sklepy meblowe, które charakteryzują się tym, że każdy mebel jest, jak najbardziej funkcjonalny. Ukryte szufladki, dodatkowe półki oraz wiele innych niezwykłych pomysłów, mających służyć do tego, by nasze pomieszczenia były, jak najmniej chaotyczne.

Cała paleta barw

Dopasowanie barw ścian do całej reszty wystroju wnętrza to zadanie dla osób z odpowiednim wyczuciem i gustem. Farba strukturalna ma tę zaletę, że niezależnie od koloru wygląda wspaniale i pięknie urozmaica pomieszczenie. Może przypominać marmurową płytę lub dawać inny efekt trójwymiarowy.

Zawsze jest on jednak równie ciekawy. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz być mistrzem malowania. Dużo prościej maluje się tą farbą, ponieważ nie musi być ona nakładana idealnie równo. Wręcz przeciwnie, najczęściej lepiej, jeśli jej wzory nie są regularne. Wprowadza to ciekawy artystyczny nastrój.

Potrzeba jednak do takiego dekorowania trochę innych narzędzi, niż do tradycyjnego malowania zwykłą farbą. Jedną z niewielu stron ujemnych jest to, że farba taka schnie dłużej od obecnych nowoczesnych farb zwykłych. Trójwymiarowe elementy muszą schnąć dłużej, to oczywiste. Warto zabezpieczyć dodatkowo tę farbę lakierem, bądź impregnatem, by żadne elementy się nie obkruszały.

Życie w harmonii

Dobrym pomysłem jest stworzenie spójnego, harmonijnego pomieszczenia, którego jedynym mocnym akcentem będzie właśnie ściana, którą pokryje farba strukturalna w jakimś ciekawym intensywnym kolorze. Takie wnętrza dają wrażenie tworzonych przez doświadczonego dekoratora, a nie przez jakąkolwiek osobę, lecz tak naprawdę nie jest bardzo trudne.

social media

Leave a Reply