Oct 24

Najlepsze urządzenia na plac zabaw

Tworząc jak najlepszy plac zabaw – http://spil.pl/category/plac-zabaw/ – należy zadbać o to, by wszystkie odwiedzające go dzieci świetnie się bawiły, ale przede wszystkim ważne jest, by przez cały czas były bezpieczne. Jakie urządzenia są najlepszym wyborem? Odpowiedź w tym tekście!

Plac zabaw – urządzenia dla dzieci

Wszystkie takie miejsca zawierają uwielbiane przez dzieci huśtawki. Jest to element zabaw, który chyba nigdy się nie znudzi. Warto jednak zauważyć, że wraz z wszechobecnym rozwojem, zmieniają się również huśtawki. Obecnie znaleźć można duże “gniazda” linowe, w których można się nawet położyć, a także sześcioboczne ramy – z huśtawką na każdym boku. Powszechne są również huśtawki dla niemowląt (z koszykowym siedziskiem, oparciem i poprzeczką zapewniającą malcowi ochronę). Żaden plac zabaw nie może obyć się także bez wież, do których wchodzi się po drabinkach, a wydostaje na zjeżdżalni. Do takich wież zazwyczaj dołącza się ścianki wspinaczkowe, wiszące mosty, czy piaskownice. Jeśli zaś chodzi o zjeżdżalnie: dla starszych dzieci polecane są metalowe, a dla najmłodszych (np. w żłobkach), lepsze będą małe i plastikowe. Maluchy lubią także sprężynowe bujaki (w kształcie pojazdów albo zwierzątek). Starsze dzieci chętnie wykorzystują karuzele, sieci, ściany wspinaczkowe, drabinki i równoważnie. Różnorodność produkowanych obecnie zabawek, ich niezwykłe kształty i różne materiały wykonania dają obecnie bardzo duże możliwości w wytworzeniu idealnego placu zabaw.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Każdy plac zabaw musi być wykonany tak, by żadnemu dziecko nie mogło stać się nich złego. Podstawą są oczywiście solidne konstrukcje zabawek. Wszystkie urządzenia muszą być wykonane z najlepszych (jakościowo) materiałów i bardzo dokładnie wykończone. Niezbędne jest także, by posiadały one wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Warto wiedzieć o tym, że najsolidniejsze zabawki powstaną z: drewnianych bali (świerkowych albo cedrowych), metalu (stali nierdzewnej lub stali galwanizowanej), oraz z mocnych tworzyw sztucznych (czyli odlane z plastiku). Z nich tworzy się zabawki estetyczne, ale przede wszystkim trwałe i wytrzymałe – mogące służyć na placach zabaw przez wiele lat.

social media

Leave a Reply