Aug 17

Nie masz pomysłu na wystrój? A co powiesz na fototapety na wymiar?

Fototapety święciły triumfy w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, później przez bardzo długi czas były wyśmiewane, projektanci stronili od nich, jak tylko mogli. Były synonimem braku gustu. Dziś wróciły do łask i są wykorzystywane zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i usługowych.

Wiele zalet jednej tapety

Nic dziwnego, że Ci, którzy profesjonalnie zajmują się wykańczaniem wnętrz wreszcie zaczęli dostrzegać potencjał, jaki drzemie w wykorzystaniu fototapety. Zwykli użytkownicy zauważyli to już wcześniej i dlatego tez fototapety zaczęły się znowu dobrze sprzedawać, co sprawiło, że coraz więcej sklepów oferuje ciekawe, różnorodne wzory, które w żaden sposób nie przypominają już starych klasycznych tapet, które zamiast upiększać, raczej szpeciły wnętrza. Dawniej, we wnętrzach historycznych wieszano haftowane gobeliny, które przedstawiały najczęściej sceny bitewne lub sakralne. Stąd wziął się w ogóle pomysł na tapety, które zastąpiły ciężkie tkaniny lekkim materiałem nie tracąc przy tym możliwości przedstawienia na nich tego, co chcemy mieć na ścianie. W p[powszechnym użyciu tapety znalazły się już w osiemnastym wieku. Miały wiele zalet, przede wszystkim łatwość ich nakładania oraz możliwość zmiany na inną, gdy zaszła taka potrzeba. Jeszcze nigdy tak szybko nie można było zmienić wystroju wnętrza, szczególnie biorąc pod uwagę to, że chcemy mieć nasze ściany udekorowane, a nie jednokolorowe. Ludzie byli zachwyceni. Oczywiście pierwsze tapety były przeznaczone jedynie dla najbogatszych, tylko ich było stać na ręcznie malowane tapety. Gdy tylko udało się zmechanizować proces produkcji, cena spadła i każdy mógł sobie pozwolić na tapetę w domu.

Tapeta na Twoją miarę

Dziś tapety zmieniły całkowicie swoje oblicze. Są produkowane z pięknych nowoczesnych materiałów, a dostępne wzory zadowala nawet tych najbardziej wymagających. Decydując się na fototapetę nie musimy się martwić tym, że będzie ona za duża, bądź za mała do naszego wnętrza. Fototapety na wymiar gwarantują nam między innymi właśnie doskonałe dopasowanie do remontowanego wnętrza. To bardzo ważne, by tapeta była odpowiednio dopasowana rozmiarowo, ponieważ to właśnie wtedy widać wszystkie jej walory. Przede wszystkim doskonałą jakość nadruku, który zawsze jest dopasowany do danego rozmiaru tapety. Za duża fototapeta na wymiar może sprawić, że obraz będzie zniekształcony, a tego byśmy nie chcieli. Do domu możemy wybrać tapetę z obrazem, który uspokaja, z klimatycznym widokiem lub na przykład z postaciami z bajek do pokoju naszego dziecka. Doskonale dopasowana do wystroju wnętrza fototapeta sprawi, że będzie ono jeszcze piękniejsze. To efektowny dodatek nie wymagający od nas wielu pieniędzy ani czasu, dlatego jest tak popularny w ostatnich czasach. Do tego zmiana fototapety na wymiar jest na tyle prosta, że gdy nam się znudzi lub chcemy inaczej zaaranżować wnętrze to nie będziemy mieć problemów ze ściągnięciem jej i zastąpieniem inną.

Wystrój mówi sam za siebie

W lokalach usługowych możemy również zainwestować w fototapetę na wymiar, która upiększy lokal i przyciągnie do niego uwagę potencjalnych klientów. Taki oryginalny wystrój sprawi, że będziemy wyjątkowi, odróżnimy się pozytywnie od konkurencji i wpłyniemy na nastrój naszych odbiorców. W kawiarniach doskonale sprawdzą się wzory przedstawiające słodkości lub ziarna kawy, z kolei na przykład w biurze te z widokami na nowoczesne miasta pełne wieżowców. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz stylu, jaki preferujemy.

social media

Leave a Reply