Oct 08

Płyty drogowe nowe kontra używane – które lepsze?

W obecnych czasach chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez dróg. Prowadzą nas one nie tylko do dużych miast, ale również i małych miejscowości. Nic więc dziwnego, że powstaje ich coraz więcej, a wybór materiałów też ciągle się powiększa. Sprawdź, czy warto postawić na płyty drogowe nowe, czy używane.

W jak wytrzymałość

Płyty drogowe nowe są używane przy budowie dróg tymczasowych, które charakteryzują się wzmożonym ruchem samochodów ciężkich (do 60t) oraz przy budowie nawierzchni placów. Ich główną zaletą jest ich doskonała wytrzymałość. Ponieważ nigdy nie były eksploatowane, dzięki czemu nie posiadają żadnych uszkodzeń mechanicznych, mogą być one używane przez lata. Ich niezawodność, niestety, kosztuje. Są one zdecydowanie droższe niż ich używane odpowiedniki, ale w zamian ich bardzo dobry stan gwarantuje nie tylko wiele lat użytkowania, ale również minimum kosztów ich utrzymania. Warto tutaj zaznaczyć, że cena nowych płyt drogowych jest znacznie mniejsza niż w przypadku drogi asfaltowej, co dla wielu osób może być kolejną zaletą tego materiału.

N jak niewielka cena

Płyty drogowe używane stosuje się przy budowie dróg tymczasowych o wzmożonym ruchu. Mimo tego, że były one eksploatowane i zawierają w sobie uszkodzenia mechaniczne, są one nadal wytrzymałym materiałem, który może przyjąć nacisk do 60t. Tak jak w przypadku nowych płyt drogowych są one używane przy budowie nawierzchni placów. Skoro używane płyty drogowe są mniej wytrzymałe niż ich nowe odpowiedniki, to kiedy warto jest na nie postawić? Lepszym wyborem są one w momencie, w którym wiemy, że będziemy korzystać z tej drogi przez niedługi okres czasu. Z takiej możliwości korzystają budowlańcy, którzy są w danym miejscu przez kilka tygodni bądź miesięcy. Kolejnym plusem tej opcji jest niewielka cena, a komfort pracy pracowników, którzy muszą dowieźć towar na miejsce, jest znacznie większy niż gdyby tych płyt drogowych nie było

Skup płyt drogowych

Największą zaletą płyt drogowych jest ich wytrzymałość i to, że można bardzo długo z nich korzystać. Ponadto są one bardzo proste w montażu i demontażu, dzięki czemu mogą służyć na lata. Jeżeli nie będą Ci one już potrzebne, można je oddać do skupu, gdzie kupi jest ktoś inny. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które już nie potrzebują płyt drogowych i chcą się ich pozbyć. Także osoby, które chcą kupić płyty drogowe bardzo chętnie korzystają z tej formy wymiany.

social media

Leave a Reply