Dec 12

Wymarzony plac zabaw? Dzieci chcą, żeby było kolorowo i ciekawie

Dla rodziców zawsze na pierwszym miejscu będzie bezpieczeństwo ich dziecka. Maluchy jednak w ogóle się nad tym nie zastanawiają, chcą przychodzić w miejsca, które po prostu im się podobają i gdzie mogą przyjemnie spędzić czas. Obie te funkcje można połączyć wybierając odpowiedni plac zabaw.

Nieregularne kształty i dużo barw

Im jest ciekawiej, tym lepiej. Dlatego dzieci najczęściej wybierają te miejsca, które w jakiś sposób potrafią je zaskoczyć i co najważniejsze, gdzie nie będą się nudzić. Nie ma nic gorszego dla malucha niż plac zabaw, na którym jest kilka huśtawek, karuzela, ewentualnie zjeżdżalnia. Do tego wszystkie te urządzenia wyglądają jakby pamiętały czasy zmian ustrojowych w Polsce. Dlatego warto pokusić się o to, aby były bardziej urozmaicone. Tym bardziej, że producenci placów zabaw prześcigają się, żeby nam to ułatwić. Plac zabaw możemy wyposażyć w zależności od wieku jego użytkowników, biorąc pod uwagę wielkość placu, na którym stoi i liczbę osób, które jednorazowo będą mogły się na nim bawić. Wiadomo, że plac zabaw, który znajduje się na osiedlu będzie bardziej eksploatowany niż taki, znajdujący się przy żłobku lub przedszkolu. W taki sposób powinny być też dobrane sprzęty.

O czym warto pamiętać?

Im więcej przestrzeni tym lepiej. Dzieci bowiem odwiedzając plac zabaw skupiają się nie tylko na urządzeniach, ale grają w chowanego albo gonią się po placu. Jeśli będzie tam dużo miejsca, nie będzie obaw, że się o coś potkną i przewrócą. Warto podzielić to miejsce na sektory, w których mogą bawić się maluchy w różnym wieku nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Tym bardziej, że starsze dzieci mają więcej pomysłów od młodszych, bo też ich wyobraźnia jest bardziej rozwinięta. Warto pamiętać również o rodzicach, którzy nierzadko muszą spędzić w tym miejscu kilka godzin, bo maluch tak bardzo zaangażuje się w zabawę. Dlatego warto postawić kilka ławek, na których rodzice mogą usiąść, mając swoje dzieci cały czas na oku. Na tych najlepszych placach zabaw można spędzać nawet pół dnia, a dzieci nie są ani znudzone, ani zmęczone. A wiadomo, że im więcej czasu spędzą na świeżym powietrzu, tym lepiej. Nie będą wtedy siedzieć przed telewizorem bądź komputerem, ale rozwijać swoją wyobraźnię i sprawność ruchową. Dlatego warto znaleźć taki plac zabaw, który będzie idealny zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

social media

Leave a Reply