Dec 16

Wyposażenie łazienek – w jaki sposób stworzyć idealną łazienkę?

Wbrew pozorom łazience spędza się dość dużo czasu, gdyż służy ona wszystkim zabiegom pielęgnacyjnym. Warto więc, by wyglądał i służyła najlepiej jak się da. Jeśli chodzi o wyposażenie łazienek Katowice oferują wszystkie najlepsze sprzęty – http://dagmaplytki.pl/. Aby wybrać te najbardziej odpowiednie, warto znać specyfikację najważniejszej ceramiki. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jakie rozwiązania masz do wyboru.

Wyposażenie łazienek Katowice – umywalki

Obecnie na rynku znaleźć można niezwykle szeroką ofertę umywalek różnego rodzaju. Po pierwsze, mogą one być:
– podblatowe,
– nablatowe,
– wpuszczane,
– narożne.

Po drugie, ważnym kryterium wyboru jest również materiał, z jakiego umywalka została zrobiona. Niemal od zawsze na rynku przeważają sprzęty wykonane z ceramiki. Wyglądają one zawsze estetycznie i bardzo elegancko. Co ważne, umywalki ceramiczne charakteryzują się też łatwością w procesie ich czyszczenia. Znaleźć można również umywalki wykonane z: granitu, tworzyw sztucznych (ABS i akryl), stali nierdzewnej, a nawet ze szkła (stosowane szczególnie w nowoczesnych aranżacjach). Kiedy chodzi o wyposażenie łazienek Katowice zwracają uwagę na to, że tak naprawdę im lepsza jest marka produktu, tym większa gwarancja, że umywalka będzie się dobrze spisywała przez wiele lat. Co więcej, kupując umywalkę od uznanego producenta, ma się także większy wybór w zakresie materiałów wykończeniowych. Wybierając umywalkę dla siebie warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona specjalną powłoką ochronną, która zapobiega zanieczyszczeniom, osadzaniu się kamienia oraz niweluje rozwój szkodliwych dla zdrowia bakterii (a także umożliwia szybsze spływanie wody do odpływu). Bogata oferta obejmuje także różnorodne kształty umywalek. Mogą być one: półokrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Do wyboru są również takie stylizowane na umywalki starodawne, modernistyczne albo minimalistyczne. Dużą popularnością w ostatnich latach zaczęły cieszyć się umywalki w kształcie misek – montowane na blacie szafki, by jeszcze bardziej wyeksponować ich nietypowy kształt. Jak więc widać, umywalki mogą mieć przeróżne kształty, wymiary, ale też barwy. Ważne jest, by posiadały też wszelkie atesty jakości oraz długoletnią gwarancję. Wybierając konkretny model umywalki, należy zważać nie tylko na jej względy estetyczne, ale przede wszystkim na trwałość i funkcjonalność. Wtedy dokonany zakup zagwarantuje, że instalacja łazienkowa będzie udana i posłuży bardzo długi czas. Obecnie oferta umywalek jest tak ogromna, że każdy znajdzie coś dla siebie – pasującego do każdej aranżacji.

Toalety i WC

WC jest oczywiście jednym z najważniejszych elementów wnętrza łazienkowego ze względu na funkcję użytkową, ale też ze względu na estetykę. To właśnie ona determinuje często cały charakter wykończenia wnętrz – narzucając im konkretny styl. Jednak aby uzyskać harmonijny charakter pomieszczenia zaleca się wykorzystanie całej ceramiki z jednej serii danego producenta.

Miskę WC można:
– postawić na posadzce (kompakty ze spłuczką).
– podwiesić na ukrytym w ścianie stelażu.

Obecnie najczęściej wybierana jest ta druga opcja, głównie dlatego, że miska wisząca jest bardzo wygodna, jeśli chodzi o łatwość utrzymania w jej w czystości. Wyposażenie łazienek Katowice proponują bardzo szeroką ofertę modeli WC, o bardzo różnorodnym designie. Wiele zestawów od razu łączy miskę oraz deskę, co ułatwia zakupy, bo zawsze jest tak, że każda deska WC jest zawsze dedykowana dla konkretnego modelu miski, a co za tym idzie – tylko do tej miski będzie pasowała. Kupując je razem uniknie się więc niemiłych pomyłek. Warto zwrócić uwagę na to, że wybór konkretnego modeli i cała aranżacja toalety w głównej mierze zależy od możliwości instalacyjnych danej łazienki: umiejscowienia rur zimnej i ciepłej wody i pionu kanalizacyjnego. Zanim więc zacznie się remont trzeba to sprawdzić i na tej podstawie podejmować późniejsze decyzje. Na szczęście producenci sprzętów sanitarnych wzięli to pod uwagę i mają w swojej ofercie różne modele WC – w zależności od potrzeb można je podłączać do konkretnych typów instalacji. Jeśli chodzi o wyposażenie łazienek Katowice to bardzo często wybierany jest gotowy kompakt ze spłuczką, który wyposażony jest w odpływ poziomy albo pionowy. Dla wielu ludzi ważnym aspektem jest możliwość oszczędzania wody. Warto więc wiedzieć, że zależy to od pojemności zbiornika oraz od mechanizmu spłuczki. Co więcej, dużo obecnie produkowanych spłuczek wyposażonych jest w dodatkową opcję oszczędnego zużycia. Polega ona na tym, że wmontowany dozownik ogranicza ilość spłukiwanej wody. Niektóre spłuczki mają także opcję STOP, która umożliwia zatrzymanie przepływu wody w wybranym momencie. Jeśli zaś chodzi o samą spłuczkę – należy sprawdzić gdzie w łazience znajduje się doprowadzenie wody do jej zbiornika. W modelach kompaktowych otwór przeznaczony na zamontowanie wężyka znajduje się zazwyczaj z boku. Jednak można znaleźć też toalety wyposażone w doprowadzenie wody z tyłu zbiornika, czasem nawet od dołu. Jak widać, wyposażenie łazienek w Katowicach będzie łatwe do znalezienia, bo oferta jest bogata, a dobierając sprzęt odpowiedni do instalacji domowej będzie można odnieść pełen sukces aranżacyjny.

social media

Leave a Reply